Publiczne Przedszkole nr 11 w Pile

Udział w akcji ekologicznej: ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” – zbiórka do 6 listopada 2023 roku

Drogie Przedszkolaki, Rodzice oraz przyjaciele naszego przedszkola.

Publiczne Przedszkole nr 11 w Pile zgłosiło się do akcji ekologicznej: ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie odbiera się tonerów oraz świetlówek.

Termin akcji: zbiórka do 6 listopada 2023 roku

Miejsce zbiórki: utwardzony plac obok gabinetu dyrektora.

Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Dzięki niej rodzice oraz lokalna społeczność mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu na korzyść placówki, a co za tym idzie na korzyść swoich dzieci ponieważ za zebrane elektrośmieci otrzymuje się ekwiwalent wymienny na nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do współpracy firmy prywatne i instytucje – mają one okazję pozbyć się elektrośmieci.

Szczegóły akcji na stronie: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce