Publiczne Przedszkole nr 11 w Pile

Udział przedszkola w projektach w roku szkolnym 2022/2023

Nazwa projektu Krótka charakterystyka
Program edukacyjny „Mamo, Tato – co Wy na to?” PPIS

Celem programu było zwrócenie uwagi rodziców dzieci 5-6 letnich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych        i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.
Akcja MEN „Szkoła do hymnu”

Kultywowanie tradycji patriotycznych. W przeddzień 11.11 o godzinie 11.11 z całą społecznością przedszkola odśpiewanie hymnu narodowego. Uroczysty apel.
Akcja MEN „Razem na święta”

Zachęcanie dz. do niesienia pomocy innym jaki i budowanie więzi i wspólnot międzypokoleniowych. Wykonywanie i przesyłanie kartek świątecznych dla emerytów przedszkola.
Projekt Daxen

Zbiórka zużytych baterii, której celem jest edukacja ekologiczna, szerzenie wiedzy i troska o środowisko naturalne.
Program edukacyjny „Czyste powietrze wokół nas” PPIS Projekt przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Celem był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” Działania przybliżające prawa dziecka całej społeczności przedszkolnej.
Zbiórka ,,Góra grosza’’ Udział w ogólnopolskiej akcji, mającej na celu uświadomienie dzieciom iż oddając choć jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej.
XV edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” Celem jest proekologiczna edukacja. Dzieci biorą udział        w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce            i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.
TOZ oddział w Pile Zbiórka karmy dla bezdomnych kotów i psów dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Pile.
Zbiórka nakrętek Akcja zbierania nakrętek dla potrzebujących dzieci niepełnosprawnych na sprzęt rehabilitacyjny.
Projekt edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne” zorganizowany przez MEN  wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Ogólnopolski Program Edukacyjny

„Działaj z imPETem!”

To projekt edukacyjny, w którym zachęcamy dzieci do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.